VIDEO

#ŻÓŁTANAKLEJKAPLK

WIĘCEJ

Zdarzenia

#SzlabanNaRyzyko

WIĘCEJ

NEWS

Bezpieczne wakacyjne piątki na przejazdach kolejowo-drogowych 13.09.2019

Blisko sześćset akcji informacyjnych „Bezpieczny piątek” zorganizowały PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. w...

WIĘCEJ

 "Bezpieczny przejazd..." laureatem konkursu „Kultura bezpieczeństwa w transporcie kolejowym”

 

 
WIĘCEJ

News

Bezpieczne wakacyjne piątki na przejazdach kolejowo-drogowych

13.09.2019

Blisko sześćset akcji informacyjnych „Bezpieczny piątek” zorganizowały PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. w ramach kampanii społecznej Bezpieczny przejazd – „Szlaban na ryzyko!”. To cykl edukacyjny organizowany w całej Polsce przez koordynatorów kampanii w każdy wakacyjny piątek na...czytaj więcej »

Statystyki – sierpień 2019

12.09.2019

11 wypadków i kolizji, 6 osób zabitych i 2 ciężko ranne to bilans zdarzeń do jakich doszło w sierpniu z udziałem pojazdów i pieszych na przejazdach oraz przejściach kolejowo-drogowych kat. A-E.  Ponadto w ósmym miesiącu br. miało miejsce 28 wypadków z udziałem pieszych w...czytaj więcej »

Kierowco zwolnij i poczekaj! Polskie Linie Kolejowe mówią "nie" brawurze i bezmyślności

09.09.2019

Tekst autorstwa Moniki Rosmanowskiej ukazał się na portalu wp.pl - http://bezpieczny-przejazd.wp.pl/kierowco-zwolnij-i-poczekaj-polskie-linie-kolejowe-mowia-nie-brawurze-i-bezmyslnosciczytaj więcej »

Szlaban na ryzyko! Na przejazdach kolejowo-drogowych nie ma „późnego żółtego światła”

09.09.2019

Tekst autorstwa Moniki Rosmanowskiej ukazał się na portalu wp.pl - http://bezpieczny-przejazd.wp.pl/szlaban-na-ryzyko-na-przejazdach-kolejowo-drogowych-nie-ma-poznego-zoltego-swiatlaczytaj więcej »

Za kierownicą mamy podzielną uwagę? Jak to możliwe, że potrafimy nie zauważyć pociągu

06.09.2019

Tekst autorstwa Krzysztofa Olszewskiego ukazał się na portalu wp.pl - http://bezpieczny-przejazd.wp.pl/za-kierownica-mamy-podzielna-uwage-jak-to-mozliwe-ze-potrafimy-nie-zauwazyc-pociaguczytaj więcej »

Bezpieczny piątek – 30 sierpnia 2019 r.

29.08.2019

Jak co roku podczas letniej akcji „Bezpieczny piątek” koordynatorzy kampanii społecznej „Bezpieczny przejazd…”, przy wsparciu Straży Ochrony Kolei i Policji, przypominają o właściwym zachowaniu na terenach kolejowych. Przedstawiciele PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. pojawią...czytaj więcej »

Wypadek koło miejscowości Grudziec

24.08.2019

24 sierpnia 2019 r. o godz. 10:20 na przejeździe kolejowo-drogowym kategorii C koło miejscowości Grudziec (woj. wielkopolskie), pod nadjeżdżający pociąg towarowy wjechał samochód osobowy marki Mercedes. Nikt nie został poszkodowany. czytaj więcej »

Bezpieczny piątek – 23 sierpnia 2019 r.

22.08.2019

Jak co roku podczas letniej akcji „Bezpieczny piątek” koordynatorzy kampanii społecznej „Bezpieczny przejazd…”, przy wsparciu Straży Ochrony Kolei i Policji, przypominają o właściwym zachowaniu na terenach kolejowych. Przedstawiciele PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. pojawią...czytaj więcej »

Wypadek koło miejscowości Walentowo

19.08.2019

19 sierpnia 2019 r. o godz. 07:30 na przejeździe kolejowo-drogowym kategorii D w Walentowie (woj. kujawsko-pomorskie), pod nadjeżdżający towarowy wjechała rowerzystka z dwójką dzieci. Trzy osoby zginęły. czytaj więcej »

Wypadek koło Biskupic

17.08.2019

17 sierpnia 2019 r. o godz. 09:20 na przejeździe kolejowo-drogowym kategorii D koło Biskupic (woj. lubelskie), pod nadjeżdżający pociąg osobowy wjechał samochód dostawczy marki Peugeot. Nikt nie został poszkodowany. czytaj więcej »