VIDEO

#ŻÓŁTANAKLEJKAPLK

WIĘCEJ

Zdarzenia

#SzlabanNaRyzyko

WIĘCEJ

NEWS

„Bezpieczny przejazd…” wpływa na postawy społeczne 16.10.2019

Kampania społeczna realizowana przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. została uznana za jeden z najbardziej...

WIĘCEJ

 "Bezpieczny przejazd..." laureatem konkursu „Kultura bezpieczeństwa w transporcie kolejowym”

 

 
WIĘCEJ

News

III edycja konkursu plastycznego o tematyce bezpieczeństwa na przejazdach kolejowo-drogowych dla dzieci w wieku 4-12 lat

10.04.2013

[aktualizacja 15.05.2013]

Na stronie ILCAD zaprezentowano fotorelację z wystawy prac konkursowych w Genewie.

[aktualizacja 10.04]


Głosowanie w III edycji międzynarodowego konkursu plastycznego dla dzieci zakończone!!!

Konkurs został zorganizowany przez Międzynarodowy Związek Kolei z okazji Międzynarodowego Dnia Bezpieczeństwa na Przejazdach 2013, który przypada w tym roku 7 maja. Oddano 2 000 głosów w czasie dwóch tygodni. Wyniki zostały opublikowane na stronie ILCAD.

 

[aktualizacja 28.03]

Zachęcamy do głosowania na najlepsze prace nadesłane w ramach III edycji Międzynarodowego Konkursu Plastycznego dla Dzieci.

Konkurs został przeprowadzony z okazji Międzynarodowego Dnia Bezpieczeństwa na Przejazdach (ILCAD 2013), który przypada w tym roku na 7 maja. W konkursie wzięły udział dzieci w dwóch kategoriach wiekowych 4-7 i 8-12 lat.

Nadesłano ponad 500 prac z różnych krajów, głównie z PolskiJ, ale również z Indii, Austrii, Belgii, Bułgarii, Kanady, Chorwacji, Estonii, Francji, Północnej Irlandii, Portugalii, Rumunii, Rosji, Słowacji, Hiszpanii i USA.

Można głosować do 4 kwietnia.  

Do głosowania trzeba wykorzystać dwa linki:

  •   grupa 4-7 lat (trzeba kliknąć na wybrany rysunek, w lewym dolnym rogu rysunku wyświetli się numer, trzeba go wpisać do okienka i zatwierdzić; można zagłosować tylko raz z jednego IP komputera)

http://www.ilcad.org/Vote-for-your-favorite-drawing-4-7.html

  • grupa 8-12 lat (instrukcja głosowania j.w.)

http://www.ilcad.org/Vote-for-your-favorite-drawing-8.html

 

Zwycięskie prace będą umieszczone na www.ilcad.org, na FB i w czasie wystawy dedykowanej ILCAD-owi przez cały tydzień od 6 do 12 maja br. w Organizacji Narodów Zjednoczonych w Genewie w czasie II Tygodnia Bezpieczeństwa Drogowego.

 

 


 

Konkurs jest organizowany przez UIC (International Union of Railways - Międzynarodowy Związek Kolei) i dotyczy bezpieczeństwa na przejazdach kolejowo-drogowych. Jest częścią projektu pn. Międzynarodowy Dzień Bezpieczeństwa na Przejazdach, który w tym roku obchodzimy 7 maja. W zeszłym roku najwięcej uczestników zgłosiło się z Polski. Są dwie kat.: 4-7 lat i 8-12 lat. Aby wziąć udział w konkursie należy zeskanować rysunek i przesłać go za pomocą linku www.ilcad.org/Kids-corner,205.html w wysokiej rozdzielczości.

Termin nadsyłania prac mija 22 marca 2013 r. Zwycięzcy będą wyłonieni w drodze głosowania. Wyniki zostaną ogłoszone na początku kwietnia br. Zwycięskie prace zostaną umieszczone na stronie www.ilcad.org oraz wykorzystane podczas kampanii informacyjno-promocyjnej oraz na wystawie w czasie Tygodnia Bezpieczeństwa Drogowego (6-12 maja 2013 roku) w Genewie.  

Poprzednie edycje konkursu:

2011 rok – więcej informacji

2012 rok -  więcej informacji