VIDEO

#ŻÓŁTANAKLEJKAPLK

WIĘCEJ

Zdarzenia

#SzlabanNaRyzyko

WIĘCEJ

NEWS

„Bezpieczny przejazd…” wpływa na postawy społeczne 16.10.2019

Kampania społeczna realizowana przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. została uznana za jeden z najbardziej...

WIĘCEJ

 "Bezpieczny przejazd..." laureatem konkursu „Kultura bezpieczeństwa w transporcie kolejowym”

 

 
WIĘCEJ

News

IV edycja Międzynarodowego Konkursu Rysunkowego UIC o tematyce bezpieczeństwa na przejazdach

24.02.2014

WYNIKI KONKURSU

 

Zapraszamy od wzięcia udziału w IV edycji Międzynarodowego Konkursu Plastycznego o tematyce bezpieczeństwa na przejazdach kolejowo-drogowych dla dzieci w wieku 4-12 lat.

 

Konkurs jest organizowany przez UIC (International Union of Railways - Międzynarodowy Związek Kolei) i dotyczy bezpieczeństwa na przejazdach kolejowo-drogowych. Jest częścią projektu pn. Międzynarodowy Dzień Bezpieczeństwa na Przejazdach, którego 6 edycję obchodzimy 3 czerwca br. na całym świecie. Przekaz tegorocznego święta skierowany jest do kierowców zawodowych prowadzących szkolne autobusy, autokary, taksówki, minivany, traktory, ciężarówki, pojazdy ratownictwa, itd.

Trzy wcześniejsze edycje konkursu były ogromnymi sukcesami, dlatego organizatorzy zostali zachęceni do przeprowadzenia tegorocznej edycji – już czwartej! Poniżej zwycięskie prace z ubiegłego roku w kategorii wiekowej 4-7 lat i 8-12 lat. W 2013 roku najwięcej uczestników zgłosiło się z Polski. 

Zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym wszystkie chętne dzieci w wieku 4-12 lat. Prace będą oceniane w dwóch grupach wiekowych: 4-7 lat i 8-12 lat. Aby wziąć udział w konkursie należy zeskanować rysunek i przesłać go za pomocą linku http://www.ilcad.org/Kids-corner,218.html w wysokiej rozdzielczości. Termin nadsyłania prac mija 18 marca 2014 r.

Zwycięzcy będą wyłonieni w drodze głosowania. Wyniki zostaną ogłoszone pod koniec kwietnia br. Zwycięskie prace zostaną nagrodzone i umieszczone na stronie www.ilcad.org. Zostaną także wykorzystane podczas kampanii informacyjno-promocyjnej w dniu 3 czerwca br. oraz pokazane na towarzyszącej temu wydarzeniu wystawie.

Poprzednie edycje konkursu:

2011 rok – więcej informacji na http://www.ilcad.org/Kids-Corner.html oraz http://www.uic.org/com/uic-e-news/240

2012 rok -  więcej informacji na http://www.ilcad.org/Kids-corner,156.html oraz http://www.uic.org/com/uic-e-news/295

2013 rok – więcej informacji na http://www.ilcad.org/Kids-corner,205.html oraz http://uic.org/com/uic-e-news/341 oraz na www.bezpieczny-przejazd.pl

W razie pytań prosimy o kontakt z: 
Anna Wewiorka,
Biuro Komunikacji i Promocji 
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.,
 tel. 22 47 330 84, e-mail: anna.wewiorka@plk-sa.pl.