VIDEO

Wypadek na przejeździe kolejowym w Czerwionce

WIĘCEJ

NEWS

Statystyki 2017 – Luty na przejazdach 03.03.2017

15 wypadków i kolizji, 2 osoby zabite, 4 ciężko ranne to bilans zdarzeń do jakich doszło w lutym...

WIĘCEJ

Wskazówki i fakty

Pamiętaj, aby przekraczać tory kolejowe tylko na wyznaczonych przejściach lub przejazdach oraz przestrzegać wszystkie znaki ostrzegawcze.

WIĘCEJ

 "Bezpieczny przejazd..." laureatem konkursu „Kultura bezpieczeństwa w transporcie kolejowym”

 

 
WIĘCEJ

News

Statystyki 2017 – Wypadki w styczniu

15.02.2017

20 wypadków i kolizji, 4 osoby zabite, 2 ciężko ranne – to bilans zdarzeń do jakich doszło w styczniu z udziałem pojazdów i pieszych na przejazdach oraz przejściach kolejowo-drogowych kat. A-E.

 

W pierwszym miesiącu zeszłego roku doszło do 14 wypadków i kolizji (o 6 mniej niż w br.), 1 zabita (o 3 osoby mniej niż w br.) i 1 osoba została ciężko ranna (o 1 osobę mniej niż w br.).

Ponadto w styczniu br. miało miejsce 17 wypadków z udziałem pieszych w miejscach niedozwolonych. W ich wyniku zginęło 15 osób, 1 została ciężko ranna.

Przerwy/ograniczenia w ruchu pociągów w związku z wypadkami i kolizjami wyniosły w styczniu ponad 35 godzin (brak danych z 2 wypadków i 4 kolizji).

Przedstawione dane mogą ulec zmianie ze względu na niezakończone dochodzenia oraz trudności w uzyskaniu informacji od odpowiednich organów (pogotowie, prokuratura) i związanych z ochroną danych osobowych.


„BEZPIECZNY PRZEJAZD…” W LICZBACH (2017 R.):

22 prelekcje edukacyjne na temat bezpieczeństwa kolejowego

2 akcje ulotkowe i prewencyjne na przejazdach/przejściach

2 imprezy plenerowe

1 audycja radiowa