Statystyki wypadków – kwiecień 2021

12 wypadków i kolizji, 4 osoby zabite i 2 ciężko ranne to bilans zdarzeń do jakich doszło w kwietniu br. z udziałem pojazdów i pieszych na przejazdach oraz przejściach kolejowo-drogowych kat. A-E.

Grafika samochód uderzony przez lokomotywę.

Ponadto w czwartym miesiącu 2021 roku miało miejsce 15 wypadków z udziałem pieszych w miejscach niedozwolonych. W ich wyniku zginęło 12 osób, a 2 zostały ciężko ranne.

Od początku 2021 roku na przejazdach wydarzyło się 61 wypadków i kolizji (o 9 więcej niż w analogicznym okresie zeszłego roku), zginęło 11 osób (o 6 mniej niż w analogicznym okresie zeszłego roku), 3 zostały ciężko ranne (o 7  mniej niż w analogicznym okresie zeszłego roku).

Przerwy/ograniczenia w ruchu pociągów w związku z wypadkami i kolizjami wyniosły w kwietniu ponad 36 godzin.

W kwietniu skorzystano 471 razy z Żółtej Naklejki PLK, dzięki czemu udało uniknąć się potencjalnie niebezpiecznym zdarzeniom. Od początku projektu takich zgłoszeń było 12 413.

Przedstawione dane mogą ulec zmianie ze względu na niezakończone dochodzenia oraz trudności w uzyskaniu informacji od odpowiednich organów (pogotowie, prokuratura) i związanych z ochroną danych osobowych.


BEZPIECZNY PRZEJAZD 2021 W LICZBACH:

  • 12 993 rozdystrybuowanych materiałów
  • 112 prelekcji edukacyjnych (w tym 30 przeprowadzonych przez szkolnych nauczycieli)
  • 4864 wyedukowanych dzieci
  • 13 akcje informująco-promocyjne na przejazdach
  • 3 imprezy motoryzacyjne
  • 93 usterki zgłoszone przy pomocy formularza „Zgłoś usterkę”