Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że edukację dotyczącą bezpieczeństwa na terenach kolejowych należy zaczynać jak najwcześniej. Dlatego od lat jednym z fundamentów kampanii są wizyty naszych ekspertów – koordynatorów kampanii – w szkołach. Tylko w 2018 roku przeprowadziliśmy 1100 prelekcji, docierając z wiedzą dotyczącą bezpieczeństwa na terenach kolejowych do ponad 50 tysięcy dzieci!

Podczas spotkań edukacyjnych dzieci uczą się podstawowych zasad przekraczania przejazdów kolejowo-drogowych, poznają znaki, a także dowiadują się, czego nie wolno robić na terenie kolejowym. Koordynatorzy urozmaicają spotkania filmami edukacyjnymi, grami, zabawami i konkursami tak, aby jak najlepiej dopasować materiały do danej grupy wiekowej. W trakcie zajęć uczestnicy otrzymują zeszyty edukacyjne, kolorowanki, odblaski i inne gadżety.

Przy opracowywaniu zajęć dla dzieci blisko współpracujemy z doświadczonymi pedagogami, którzy dbają o to, aby zajęcia były nie tylko pouczające, ale również ciekawe i dostosowane do danej grupy wiekowej. Z każdym rokiem wprowadzamy nowe urozmaicenia i multimedialne narzędzia, które pozwalają dzielić się wiedzą w najbardziej atrakcyjny sposób. Jeśli chcesz, żebyśmy przyjechali do Twojej szkoły, skontaktuj się z nami poprzez zakładkę kontakt. (odnośnik do kontaktu, najlepiej do kontaktu do regionalnych koordynatorów kampanii)