Aplikacja „Bezpieczny Przejazd VR” zaciekawiła gości II Kongresu Rozwoju Kolei

W trakcie jednego z kluczowych wydarzeń w kolejarskim kalendarzu, o przyszłości tej gałęzi transportu debatowali między innymi Prezydent Andrzej Duda, Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki oraz Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk. Goście II Kongresu Rozwoju Kolei, którego współorganizatorem były PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., chętnie odwiedzali niezwykłą strefę kampanii społecznej „Bezpieczny Przejazd…”, w której jedną z głównych atrakcji była możliwość przeniesienia się na wirtualne przejazdy kolejowo-drogowe za pomocą specjalnych gogli.

Fotografia ze stoiska promocyjnego - na pierwszym planie sygnalizator i krzyż św. Andrzeja.

Aplikacja mobilna „Bezpieczny Przejazd VR” zrobiła duże wrażenie na przedstawicielach środowiska kolejowego, którzy z dużym zaciekawieniem poznawali nowatorski multimedialne narzędzie, które jest częścią nowej odsłony kampanii społecznej Bezpieczny przejazd – „Szlaban na ryzyko!”. Goście mieli okazję przenieść się do wirtualnej rzeczywistości dzięki goglom VR i przechodząc kolejne scenariusze poznać tajniki bezpieczeństwa na terenach kolejowych. Aplikacja jest skierowana przede wszystkim do młodzieży szkolnej, ale – jak pokazało doświadczenie z Kongresu – dorośli bawią się przy niej równie dobrze, jednocześnie poznając zasady bezpiecznego pokonania przejazdów kolejowo-drogowych.

  – Wspieramy kampanię „Bezpieczny przejazd…”. Zajmuje się najważniejszymi aspektami bezpieczeństwa na przejazdach kolejowo-drogowych. Uczy odpowiedzialnych zachowań, które chronią życie – mówił Grzegorz Galek, przedstawiciel Technikum Transportowo-Komunikacyjnego w Lublinie. – W życiu zawodowym spotykam się z różnymi sytuacjami i wiem, że edukacja jest potrzebna dla naszego bezpieczeństwa – wtórował mu Robert Kamiński, maszynista i instruktor.

 

Przypomnijmy, że zarówno z aplikacji „Bezpieczny Przejazd VR”, jak i z aplikacji użytkowej „Bezpieczny Przejazd”, pozwalającej w intuicyjny sposób zgłaszać usterki na terenach kolejowych, może korzystać każdy posiadacz smartfona. W zakładce https://www.bezpieczny-przejazd.pl/edukacja/aplikacje-mobilne/ znajdziecie obydwie aplikacje w wersjach na systemy iOS i Android. Zapraszamy do wspólnej nauki i zabawy!